Maść Deumavan

Najbardziej intymne części ciała potrzebują szczególnej ochrony. Produkty do higieny intymnej Deumavan ® delikatnie i skutecznie pielęgnują delikatną skórę w okolicy narządów płciowych, by dać przyjemne uczucie czystości i właściwą kompletną ochronę.

Naturalna pielęgnacja, która zapewnia dobre samopoczucie

Mamy wysokie wymagania w kwestii zadbanego ciała, czystości i urody. Nieskazitelne okolice intymne są ważnym czynnikiem komfortu i przyczyniają się do dobrego samopoczucia. Na kolejnych stronach można zaleźć informacje o tym, jak najlepiej pielęgnować te wrażliwe okolice, jakie środki do pielęgnacji i oczyszczania są zalecane przy dolegliwościach.

Natłuszczanie to podstawa pielęgnacji skóry okolic intymnych. Pielęgnacja intymna powinna stać się nawykiem – jak codzienna pielęgnacją jamy ustnej. Tylko regularne i prawidłowe mycie i pielęgnacja zagwarantują długotrwały sukces.

Higiena intymna przy użyciu produktów Deumavan® wspiera naturalne funkcje skóry – pielęgnuje skórę i zapobiega dolegliwościom za pomocą prostych środków. W ten sposób zachowuje naturalne funkcje skóry i pozwala Państwu czuć się w niej komfortowo.

Wrażliwy pośrednik między ciałem i otoczeniem

Skóra, jako pośrednik między ciałem i otoczeniem i wrażliwy narząd zmysłów oraz płaszcz ochronny ciała łączy w sobie wiele funkcji i ma ogromne znaczenie dla naszego dobrego samopoczucia.
Skóra okolic intymnych

 • służy jako osłona przed obciążeniami mechanicznymi i szkodliwymi czynnikami, chroni przed wysuszeniem,
 • ma wyspecjalizowane sploty nerwowe, które mogą chronić ją przed urazami,
 • jest odpowiedzialna za (przyjemne lub nieprzyjemne) odczuwanie dotyku.

Te podstawowe funkcje skóra okolic intymnych może spełniać tylko wtedy, jeśli jest w dobrym stanie.

Skóra okolic intymnych

W skórze okolic intymnych znajduje się wiele gruczołów łojowych, które produkują natłuszczającą warstwę ochronną. Górna warstwa skóry (warstwa rogowa) staje się przez to elastyczna, gładka i szczelna. To zapobiega niewielkim ranom i pęknięciom lub zostają one pokryte naturalną warstwą tłuszczu, więc zarazki nie mają szans na osiedlenie się.

Jednak, szczególnie w okolicy narządów płciowych, skóra jest zwykle czuła, a przez tysiące komórek nerwowych bardzo wrażliwa. Dolegliwości, np. suchość, świąd i pieczenie są zatem odczuwane jako nadzwyczaj nieprzyjemne.

Właściwości skóry bardzo różnią się u poszczególnych osób. Na jej stan mają również wpływ hormony płciowe. Przy niedoborze hormonów przykładowo skóra w okolicach intymnych staje się cieńsza i bardziej wrażliwa, co w procesie starzenia odgrywa coraz większą rolę. W ciągu całego życia skóra również traci swoją gęstość i elastyczność.

Dolegliwości w okolicach intymnych, gdy swędzi i piecze…

Mimo dobrej ochrony naszego ciała może się zdarzyć, że skóra okolic intymnych jest podrażniona, powstaje stan zapalny i skóra zaczyna swędzieć i piec. Może to mieć wiele przyczyn. Przede wszystkim nasza potrzeba czystości: Nadmierne mycie i brak lub niewłaściwa pielęgnacja uszkadzają naturalną warstwę ochronną skóry i zakłócają jej równowagę.

Kolejne przyczyny dolegliwości to (wrodzona) wrażliwość skóry, obciążenia mechaniczne i spadek produkcji hormonów, np. w okresie menopauzy, a także podrażnienia skóry wskutek infekcji grzybiczych i bakteryjnych i chorób skóry. Jeżeli te dolegliwości utrzymują się przez wiele dni, należy koniecznie udać się do lekarza, by wykluczyć poważne przyczyny choroby.

Najczęstszymi przyczynami dyskomfortu w okolicach intymnych są:

 • podrażnienia skóry spowodowane przez infekcje i stany zapalne, np. przez drożdżaki
 • wysuszenie skóry, na przykład przez zbyt częste mycie i oczyszczanie lub stosowanie nieodpowiednich produktów
 • uszkodzenia skóry przez chroniczne pocieranie skóry suchej
 • cieńsza skóra, np. ze względu na związany z wiekiem niedobór hormonów

Dolegliwości w okolicach intymnych dotyczą także okolicy odbytu

Dyskomfort z powodu podrażnienia, uszkodzenia lub suchości skóry często występuje w okolicy odbytu. Ważną rolę odgrywają tu szczególnie mechaniczne obciążenia, np. częste oczyszczenia okolic odbytu na sucho: zwykle przy lepkich, częstych i luźnych stolcach oczyszczanie okolic odbytu na sucho papierem toaletowym uszkadza i podrażnia skórę. Szorstki papier toaletowy czyni jeszcze większe szkody.

Także dolegliwości związane z hemoroidami prowadzą do zwiększonego obciążenia osoby dotkniętej tym problemem.

Dzięki zastosowaniu tłustej maści, szczególnie przed i po wypróżnieniu, skóra w okolicy odbytu jest zabezpieczona warstwą ochronną, która chroni ją przed mikroorganizmami i zapobiega uszkodzeniom, np. przez częste oczyszczanie. Poprzez regularne użyteczne natłuszczanie za pomocą wysokiej jakości produktów do higieny intymnej, trwale pielęgnuje się i chroni skórę.

Częste błędy w higienie intymnej. Tak rozwiążą Państwo swoje problemy skórne

Z pragnienia czystych, pozbawionych nieprzyjemnych zapachów i zdrowych okolic intymnych wynika częste oczyszczanie wodą, mydłem lub żelem pod prysznic, wilgotnymi chusteczkami lub innymi produktami do higieny intymnej.

Przy skórze wrażliwej te zabiegi, wynikające z dobrych intencji, naruszają naturalną równowagę skóry i zmniejszają lub osłabiają naturalne funkcje ochronne skóry okolic intymnych. Pieczenie, świąd, ból i nadwrażliwość są tego konsekwencją.

Najczęściej popełniane błędy to:

 • zbyt częste mycie skóry (spowodowane przez zbyt częste mycie wodą, mydłem lub innymi środkami do pielęgnacji)
 • niewłaściwe oczyszczanie, np. za pomocą środków do pielęgnacji, które zawierają wodę lub alkohol/glicerol i przez to wysuszają skórę
 •  intensywne oczyszczanie, np. zbyt twardym papierem toaletowym, które podrażnia i uszkadza powierzchnię skóry

Dolegliwości w okolicy narządów płciowych są często tylko problemem związanym z pielęgnacją skóry.

Oczyszczanie okolic intymnych.Trzeba o tym mówić, ponieważ prawidłowa pielęgnacja okolic intymnych nie jest tajemnicą

Skóra okolic intymnych jest bardzo delikatna i wrażliwa. Należy więc spróbować oczyszczać i pielęgnować ją delikatnie. Jako ogólną zasadę można przyjąć: zawsze oczyszcza się od czystego do brudnego, od mniej zabrudzonego do bardziej zabrudzonego obszaru lub innymi słowy – zawsze od przodu do tyłu.

Ponadto: Należy używać tylko produktów do higieny intymnej opracowanych specjalnie do tego celu!

Po oczyszczaniu następuje pielęgnacja:
Należy pielęgnować okolice narządów płciowych w razie potrzeby kilka razy dziennie za pomocą wysokiej jakości produktów do higieny intymnej, takich jak Deumavan®.

Stosowanie preparatu Deumavan®, np. po prysznicu lub kąpieli, przy goleniu okolic intymnych (patrz poniżej), przed skorzystaniem z toalety lub po nim (patrz „Porady pielęgnacyjne”) daje skórze pożyteczną ochronę i cenną pielęgnację. Właściwości pielęgnacyjne produktów do higieny intymnej Deumavan® łagodnie wspomagają naturalne funkcje skóry i można skutecznie zapobiegać dolegliwościom.

Golenie miejsc intymnych – w ten sposób zadbają Państwo o swoją skórę

Każde golenie powoduje drobne urazy skóry, które mogą wywołać dyskomfort. W owłosionych okolicach znajdują się duże ilości bakterii (i/lub też grzybów). Te zarazki mogą łatwo dostać się do otwartych ran lub uszkodzonych miejsc i rozmnażać oraz powodować lekkie stany zapalne (w postaci wysypki, niewielkich wyprysków itp.).

W celu zapewnienia możliwie delikatnego golenia miejsc intymnych chcielibyśmy Państwu polecić następującą metodę:

 • Wstępnie oczyścić owłosione okolice za pomocą płynu do mycia Deumavan® (zawiera tłuszcz), by ograniczyć ilość możliwych zarazków wywołujących stany zapalne.
 • Każdorazowo używać nowych ostrzy.
 • Po goleniu lekko natłuścić skórę za pomocą maści do pielęgnacji okolic intymnych Deumavan® i pozostawić do wchłonięcia.

Włosy są szczególnie mocne w okolicy cebulek, a przez przycięcie stają się ostre. Tłuszcz może zapobiegać przenikaniu zarazków do ran i sprawia, że skóra staje się miękka i elastyczna.

Jeśli zaistnieje taka potrzeba, można powtórzyć natłuszczanie. Oczywiście oszczędnie, żeby nie zabrudzić bielizny.

 

Zawsze naturalna pielęgnacja i łagodna ochrona

Szczególnie wrażliwa skóra najbardziej intymnych części ciała wymaga codziennej dbałości. Produkty do pielęgnacji Deumavan® z wysoko oczyszczonych tłuszczów i olejów najwyższej jakości są dostosowane do Państwa potrzeb związanych z pielęgnacją skóry. W ten sposób chronią Państwo skórę przed problemami i mogą zapobiec dolegliwościom. Maść do pielęgnacji okolic intymnych Deumavan® nie zawiera dodatków, takich jak parabeny, stabilizatory i konserwanty. Delikatna pielęgnacja na cały dzień.

Produkty do pielęgnacji intymnej Deumavan® świetnie nadają się do stosowania przez dłuższy czas.

Zalety produktów Deumavan®

Maść do pielęgnacji okolic intymnych Deumavan® nie zawiera wody. Gdzie nie ma wody, nie rozwijają się zarazki!
– Deumavan® nie potrzebuje także emulgatorów, stabilizatorów i środków mikrobójczych.
– Podstawa maści do pielęgnacji okolic intymnych Deumavan® to wysoce oczyszczona parafina według normy niemieckiej Farmakopei (DAB): parafiny łączą w sobie doskonałe właściwości pielęgnacyjne z dobrą tolerancją, przy zachowaniu wysokiej jakości (w porównaniu do wahań w wypadku olejów roślinnych) i nie mają potencjału alergizującego. Wzmacnia naturalną ochronę skóry i chroni przed odwodnieniem. (Tu można dowiedzieć się więcej o parafinie:

Wygładza naskórek, zwiększa elastyczność skóry, przez co można uniknąć infekcji i uszkodzeń skóry.

Składniki maści do pielęgnacji okolic intymnych Deumavan® natura

Paraffinum Liquidum, Petrolatum, Paraffinum, Tocopheryl Acetate

Deumavan ® nie jest lekiem i nie zastąpi koniecznej terapii, może jedynie jej towarzyszyć i ją wspierać.

Pielęgnacja okolic intymnych Deumavan® natura nie zawiera substancji zapachowych, zawiera tylko niezwykle ważną dla skóry witaminę E. Dlatego jest odpowiednia zwłaszcza dla osób z alergią na środki zapachowe i nadaje się do oczyszczania i pielęgnacji szczególnie wrażliwej skóry.

 • Delikatna pielęgnacja skóry podrażnionej i uszkodzonej
 • Do stosowania przed podrażnieniem skóry i po nim
 • Może wspierać naturalne funkcje skóry
 • Może zapobiegać infekcjom w okolicach narządów płciowych i odbytu
 • Specjalnie dla osób z alergią na środki zapachowe i do pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry
 • Skóra przyjemna w dotyku

W jakim celu stosuje się Deumavan®?

Deumavan® służy do delikatnej higieny intymnej. Stosowanie produktów pielęgnacyjnych Deumavan® zaleca się:

 • do codziennej higieny intymnej
 • do ukojenia uszkodzonej skóry, np. po zbyt częstym myciu
 • w celu zapobiegania infekcjom, do których może dojść poprzez najmniejsze pęknięcia i rany
 • w celu zapobiegania odleżynom
 • w celu ochrony delikatnej skóry sromu przy problemach z upławami
 • w celu ochrony przed uszkodzeniem mechanicznym (stosunek płciowy, pływanie, jazda na rowerze, jazda konna)
 • do regularnej i profilaktycznej pielęgnacji odbytu
 • jako dodatkowa pielęgnacja i łagodzenie objawów przy hemoroidach

Jak działa Deumavan®?

Deumavan® pokrywa skórę delikatną warstwą ochronną, podobną do cienkiej warstwy tłuszczu, która jest zwykle wytwarzana przez specjalne gruczoły w skórze okolic intymnych. Ma ona na celu ochronę wrażliwych miejsc intymnych przed szkodliwymi czynnikami. Częste mycie niewłaściwym żelem pod prysznic lub mydłem lub inne czynniki (mechaniczne podrażnienia, zmiany hormonalne) sprawiają, że nie tworzy się wystarczająca warstwa tłuszczu i nie może ona spełniać swoich funkcji ochronnych. Mogą pojawić się małe pęknięcia i rany, a nawet infekcje, których skutkiem są świąd, pieczenie i ból. Deumavan® działa jak naturalna warstwa tłuszczu i chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami. Dlatego zaleca się stosowanie produktów Deumavan® do codziennej higieny. W przypadku skóry już uszkodzonej lub podrażnionej Deumavan® ma działanie regenerujące.

Jak długo można stosować Deumavan®?

Deumavan® nadaje się do stosowania w ramach codziennej higieny intymnej kilka razy dziennie przez długi okres.

Kiedy stosuje się Deumavan®?

W codziennej higienie intymnej do możliwych zastosowań należą:

 • oczyszczanie i pielęgnacja okolicy narządów płciowych (i odbytu), nawet bez uprzedniego mycia
 • zapobieganie uszkodzeniom mechanicznym
 • przed podrażnieniem skóry i po nim
 • po myciu
 • przed stosunkiem seksualnym i po nim
 •  przed wypróżnieniem i po nim
 • przed uprawianiem sportu
 • jako środek wspomagający przy chorobowych zmianach skórnych

Jak stosuje się Deumavan®

Do oczyszczania okolic narządów płciowych: Deumavan® nanosi się np. na miękki papier toaletowy i dokładnie oczyszcza się nim okolice intymne

Do pielęgnacji okolic intymnych: należy nanieść większą ilość maści Deumavan® miękką chusteczką. Proszę pamiętać przy tym nie tylko o okolicach narządów płciowych, ale także i o okolicy odbytu.

W higienie intymnej należy zwrócić uwagę na kierunek wycierania: zawsze od przodu do tyłu.

Gdzie mogę kupić Deumavan®?

W naszym sklepie internetowym www.hemorosan.pl

Kiedy należy stosować Deumavan®?

Deumavan® można stosować w codziennej higienie intymnej zamiast klasycznego mydła lub żelu pod prysznic i kremów pielęgnacyjnych. Zapobiega to nieprzyjemnym odczuciom i zmianom skórnym. Deumavan® szczególnie nadaje się do skóry wrażliwej, podrażnionej, zranionej lub uszkodzonej, w profilaktyce ran lub jako środek wspomagający przy infekcjach lub stanach zapalnych.

Czy są skutki uboczne, które mogą wystąpić podczas stosowania?

Zwykle Deumavan® ze względu na niedrażniące składniki jest bardzo dobrze tolerowany. Podstawę produktu stanowią wysokiej jakości tłuszcze i oleje, nie zawiera on natomiast dodatków, takich jak emulgatory. Dla cery wrażliwej, alergicznej szczególnie nadaje się pielęgnacja intymna Deumavan® natura, która nie zawiera żadnych substancji zapachowych w odróżnieniu od maści do pielęgnacji intymnej Deumavan® lawenda, która zawiera niewielkie ilości lawendy jako substancji zapachowej.

Czy Deumavan® zawiera substancje antybakteryjne?

Nie. Działanie polega na wygładzeniu powierzchni skóry, jest to funkcja wzorowana na naturalnej funkcji organizmu. A ponieważ maść nie zawiera wody, nie mogą się w niej rozmnażać mikroorganizmy.

Jaką wartość pH ma Deumavan®?

Deumavan® ma neutralne pH, jest to tłuszcz i nie zawiera wody. Wartości pH występują tylko w obecności wody.

Czy Deumavan® należy przechowywać w chłodnym miejscu?

Nie, Deumavan może być przechowywany w temperaturze pokojowej. Ma taki skład, który sprawia, że łatwo rozprowadza się w temperaturze pokojowej. W wyższych temperaturach staje się miękki, po schłodzeniu powraca do normalnego stanu. Ponieważ nie zawiera nienasyconych węglowodorów roślinnych (olejów), nie jełczeje i dlatego można go długo przechowywać (Patrz: dane dotyczące przechowywania).

Po goleniu okolic intymnych pojawiają się często drobne wypryski i swędzenie w ogolonych miejscach – czy Deumavan® może pomóc w tych przypadkach?

Każdy rodzaj golenia wiąże się z drobnymi zranieniami, które są same w sobie wystarczająco obciążające. Ponadto owłosione okolice są siedliskiem wielu bakterii (i/lub grzybów), a otwarte rany lub zranienia są dla nich optymalnymi strefami rozwoju. Zalecamy następującą metodę przy goleniu miejsc intymnych: należy wstępnie oczyścić owłosione obszary płynem do mycia Deumavan®, który zmniejsza ilość możliwych czynników wywołujących zapalenie. Za każdym razem należy stosować nowe ostrza. Po goleniu należy lekko natłuścić ogolone miejsca lotionem do ciała Deumavan® lub maścią Deumavan® i pozostawić do wchłonięcia. Włosy są szczególnie mocne w okolicy cebulek, a przez przycięcie stają się w pewnym sensie zaostrzone. Tłuszcz może zapobiegać przenikaniu zarazków do ran i sprawia, że skóra staje się miękka i elastyczna. W razie potrzeby należy ponownie natłuścić wybrane miejsca.

Podczas oddawania moczu pojawia się uczucie pieczenia, ale badania moczu nie wykazują żadnych nieprawidłowości. Od czego to może zależeć?

Uszkodzenie ujścia cewki moczowej przez stosowanie papieru toaletowego po oddawaniu moczu nie są rzadkością w przypadku skóry wrażliwej. Ostry mocz może zwiększyć uczucie pieczenia. Wraz z wiekiem zmniejsza się również poziom estrogenów, przez co skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa. Należy używać produktu Deumavan® zwłaszcza przed oddawaniem moczu, a także przed wypróżnieniem. Zmniejszy to kontakt pomiędzy skórą i wydalinami. Regularne stosowanie jest bardzo ważne.

Czy można używać maści do pielęgnacji intymnej Deumavan® (natura lub lawenda) także jako nawilżającego żelu intymnego?

Tak, obie maści można z powodzeniem stosować jako nawilżający żel intymny. Przy stosowaniu prezerwatyw lateksowych, podobnie jak w przypadku wszystkich środków poślizgowych produkowanych na tłustej bazie, ochrona antykoncepcyjna nie jest gwarantowana. Prezerwatywy lateksowe są najczęściej podatne na tłuszcz, olej i wazelinę. Jeżeli jako środek antykoncepcyjny stosuje się prezerwatywy lateksowe, nie należy stosować produktu Deumavan® bezpośrednio przed stosunkiem płciowym. Alternatywnie można stosować prezerwatywy wykonane z poliuretanu lub żywic syntetycznych (AT-10). Stosowanie maści do pielęgnacji okolic intymnych Deumavan® po stosunku jest zalecane do pielęgnacji podrażnionej skóry.

Czy Deumavan® może pomóc przy urazach skóry powstałych podczas stosunku płciowego, np. w okolicy łechtaczki?

Urazy w okolicy narządów płciowych są skutkiem zbyt suchej skóry. Natłuszczanie produktem Deumavan® przed obciążeniem mechanicznym poprawia elastyczność i zapobiega uszkodzeniom. Jeżeli doszło już do uszkodzeń, Deumavan® może wspomagać proces gojenia. Przy uszkodzeniach stosowanie produktu Deumavan® przyczynia się do złagodzenia bólu.

Czy do codziennej higieny okolic intymnych trzeba stosować specjalne płyny do mycia okolic intymnych?

Nie, to nie jest konieczne. O, tym, czy stosuje się płyn do higieny intymnej, należy zdecydować w zależności od indywidualnych potrzeb. Jeżeli chce się stosować płyn do higieny intymnej, należy wybrać taki, który myje i pielęgnuje, tzn. nie wysusza skóry. W tym celu zaleca się stosowanie płynu do higieny intymnej Deumavan® sensitiv. Nie zawiera on parabenów, a łagodne środki myjące i niewielka ilość maści do pielęgnacji intymnej Deumavan® łagodnie oczyszcza skórę, przy czym wrażliwe obszary skóry nie są wysuszane. Płyn do higieny intymnej Deumavan® sensitiv nadaje się zresztą także do mycia całego ciała.

Czy produkt Deumavan® można stosować do twarzy i innych części ciała?

Deumavan® to bardzo czysty produkt. Można stosować go bez wahania i bez limitu czasu na wszystkich innych częściach skóry. Mamy wiele pozytywnych opinii otrzymanych po stosowaniu na twarzy i przy szorstkiej skórze w innych miejscach.

Czy produkt Deumavan® może pielęgnować okolice męskich narządów płciowych?

Tak. Wypowiedzi na temat higieny intymnej odnoszą się zarówno do mężczyzn jak i do kobiet.

Czy produkt Deumavan® można stosować podczas ciąży (także w pochwie)?

Tak, ponieważ pielęgnowanie skóry jest szczególnie w ciąży niezwykle ważne. Zdrowe okolice narządów płciowych są ważne dla prawidłowego przebiegu ciąży. Stosowanie dopochwowe jest bezpieczne.

Czy Deumavan® pomaga także przy ciągłym siedzeniu (wózek inwalidzki) i długotrwałym stosowaniu pieluch?

Także przy tych problemach maść Deumavan® może być bardzo pomocna. Powinno się ją nanosić na wszystkie obszary podrażnionej skóry. Powinno się używać bieliznę, która jest dobrze tolerowana i można ją prać.

Czy Deumavan® można stosować także przy częstych biegunkach?

Tak, koniecznie. Przy biegunkach skóra odbytu jest ekstremalnie podrażniona. Zarówno mechanicznie jak i ze względu na skład chemiczny stolca. Przy ciągłych biegunkach dochodzi do powtarzających się pęknięć skóry odbytu. Regularna zapobiegawcza i oczyszczająca pielęgnacja maścią chroni skórę przed tymi uszkodzeniami. Ponadto ułatwia oczyszczanie i sprawia ulgę.

Czy można oczyszczać odbyt za pomocą produktu Deumavan®?

Tak, bardzo dobrze. Okolica narządów płciowych nie jest bezpośrednio dostępna dla oka i nieuchronnie pojawia się problemem, że proces oczyszczania nie może być kontrolowany. Jeżeli okolica odbytu jest natłuszczona przed wypróżnieniem, ułatwia to oczyszczanie, intensywność pocierania jest mniejsza, a ilość pozostających tam bakterii zmniejszona.

Czy Deumavan® można stosować także na podrażnioną skórę ze stanem zapalnym?

Tak. Stosowanie produktu zapobiega dalszym podrażnieniom skóry, a pod warstwą tłuszczu skóra może się zregenerować (tzw. wilgotne leczenie). Maść chroni także przed wydzielinami ciała, np. moczem, który powoduje pieczenie przy podrażnieniu skóry.

 

Powiązane Posty

poradnik zdrowia

Hemoroidy. Objawy i leczenie

Chociaż „hemoroidy”, to potoczna nazwa choroby i schorzeń hemoroidalnych, to w rzeczywistości ma je każdy z nas. Więcej o schorzeniach, budowie odbytu i przyczynach powstawania dowiesz się tutaj. W uproszczeniu, są to uwypuklenia wewnętrznej błony Read more…

poradnik zdrowia

Krwawienie z odbytu. Czy to hemoroidy?

Krwawienie z odbytu to problem, który przytrafia się wielu osobom. Ponieważ jednak chodzi o intymną część ciała, część osób wstydzi się o nim rozmawiać, a tym bardziej wybrać się do apteki po skuteczny środek leczniczy Read more…

poradnik zdrowia

Jak się uchronić przed hemoroidami?

Hemoroidy to wstydliwy i bolesny problem. Nawet znajomi rzadko przyznają się między sobą, że mieli do czynienia z tą przykrą dolegliwością. To duży błąd. Rozpowszechnianie rzetelnych informacji o leczeniu hemoroidów może przynieść wielu osobom szybką Read more…

P T