ULOTKA UŻYTKOWNIKA

Gratulujemy zakupu innowacyjnego wyrobu medycznego Hemorosan przeznaczonego do chwilowego użytku w stanach zapalnych hemoroidów, jak i do regularnej profilaktyki.

Należy uważnie zapoznać się z całą treścią ulotki, która zawiera ważne informacje dla każdego korzystającego z produktu Hemorosan.

Produkt Krioaplikator Hemorosan jest wyrobem medycznymwydawanym bez recepty, przeznaczonym do walki ze stanami zapalnymi hemoroidów za pomocą krioterapii. Dzięki unikalnej konstrukcji może być również stosowany jako aplikator powszechnie dostępnych na rynku aktywnych maści, kremów i żeli o właściwościach leczniczych, ochronnych, rozkurczowych, bakteriobójczych, przeciwbólowych i regeneracyjnych.

Należy zachować niniejszą ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Treść niniejszej ulotki dostępna jest również na stronie internetowej www.hemorosan.com Zawsze należy zwrócić się do lekarza proktologa lub farmaceuty jeżeli powstają stany zapalne hemoroidów i potrzebna jest dodatkowa informacja lub rada.

Porady oraz doświadczenia z użytkowania produktu Hemorosan znajdziesz też na stronie www.hemorosan.pl

Spis treści ulotki:

  1. Informacje ogólne o hemoroidach
  2. Czym się wyróżnia i jak działa innowacyjny produkt Hemorosan
  3. Stosowanie kremów, maści i żeli z Krioaplikatorem Hemorosan
  4. Użytkowanie Krioaplikatora Hemorosan
  5. Możliwe działania niepożądana
  6. Konserwacja krioaplikatora Hemorosan

Zawartość opakowania:

  1. Krioaplikator Hemorosan
  2. Opakowanie na Krioaplikator Hemorosan
  3. Ulotka użytkownika

1. Informacje ogólne o hemoroidach

Zapalenie hemoroidów jest naturalnym objawem pogarszającego się stanu naszego organizmu. Problem ten pojawia się i nasila wraz z wiekiem. Jest głównie wynikiem błędów dietetycznych, spożywania alkoholu oraz napięcia jakie towarzyszy nam w codziennym nerwowym trybie życia.

Powstawanie hemoroidów wiąże się z nadmiernym napinaniem dolnych partii odbytu, które są mocno ukrwione i unerwione, co prowadzi do nagromadzenia się nadmiernej ilości krwi w żyłach. Wynikiem tego jest tworzenie się zastoin w formie dodatkowych kieszonek, które mają tendencję do częstego pękania i krwawienia. Rozognione wybroczyny dają uczucie mocnego pieczenia, gdyż poduszeczki uszczelniające koniec przewodu pokarmowego są mocno unerwione.

O dolną część przewodu pokarmowego należy dbać równie uważnie jak o inne części ciała. Jest to podstawa higieny, tak samo jak czyszczenie uszu i mycie zębów. Dlatego Krioaplikator Hemorosan jest również doskonałym wyborem w profilaktyce.

2. Czym się wyróżnia i jak działa innowacyjny produkt Hemorosan?

Krioaplikator Hemorosan jest jedynym wyrobem medycznym na rynku europejskim z podwójną funkcją krioterapii i aplikatora, posiadający unijny certyfikat chroniący go przed kopiowaniem, zarejestrowany pod numerem 002752683-0001. Krioaplikator Hemorosan pozwala na skuteczną walkę ze stanami zapalnymi hemoroidów. Jego unikatowa konstrukcja i kształt dodatkowo umożliwiają wprowadzanie maści, żeli i kremów o właściwościach regenerujących, bakterio-bójczych i przeciwbólowych bezpośrednio w uszkodzone głębsze partie odbytu.

Bezpośrednia aplikacja do odbytu Krioaplikatora Hemorosan przynosi natychmiastową ulgę dzięki miejscowemu działaniu krioterapii. Dochodzi do natychmiastowego zablokowania szlaków przewodzenia bodźców bólu i uczucia pieczenia do centralnego układu nerwowego. Znika napięcie i dochodzi do rozluźnienia silnie unerwionych warkoczy hemoroidów. Powstaje samoczynna reakcja obronna organizmu w postaci ustania krwawienia. Następuje zwężenie naczyń krwionośnych i zanika opuchlizna. Niska temperatura wspomaga regenerację naskórka poprzez jego przyspieszone złuszczanie.

Nowatorska technologia zastosowana w produkcji Krioaplikatora Hemorosan polega na specjalnym ukształtowaniu jego korpusu i wypełnieniu jego wnętrza absorberem zimna, który po uprzednim zmrożeniu utrzymuje niską temperaturę całego urządzenia przez długi czas, potęgując efekt ulgi.

Przy systematycznym stosowaniu krioterapii za pomocą Krioaplikatora Hemorosan zanika przewlekły ból oraz następuje zwiększone wydzielanie endorfin. Ustępują też zmiany dermatologiczne w postaci obrzęku tkanek.

Krioaplikator Hemorosan wytworzony jest z najwyższej jakości tworzywa, bezpiecznego i dopuszczonego do kontaktu z ludzką skórą i śluzówką. Krioaplikator Hemorosan jest odporny na działanie niskich (do -30 st. C) oraz wysokich (do +45 st. C.) temperatur.

3. Stosowanie kremów, maści i żeli z Krioaplikatorem Hemorosan

Specjalnie ukształtowane przewężenia korpusu Krioaplikatora Hemorosan w formie kieszonek pozwalają na aplikację i wprowadzenie maści, kremów i żeli bezpośrednio w uszkodzone miejsca. Profil Krioaplikatora uniemożliwia spływanie zaaplikowanego medium do wnętrza oraz wypływania na zewnątrz, dzięki czemu zapewnione jest skuteczne i długotrwałe oddziaływanie aplikowanej substancji. Zmrożony Krioaplikator powoduje tężenie półpłynnych maści nanoszonych na pofałdowany korpus oraz gwarantuje głęboką penetracje naniesionego medium dokładnie w miejsce, w którym występuje stan zapalny.

Na rynku znajduje się wiele wyrobów przynoszących ulgę w walce ze stanami zapalnymi hemoroidów, m.in. kremów, żeli, maści i czopków. Zwykle ich skuteczność jest znacząco ograniczona przez krótki okres odziaływania, tj. do momentu kiedy wysoka temperatura ciała i zaciskające się zwieracze w sposób naturalny doprowadzą do ich wyciśnięcia z odbytu. Stosując Krioaplikator Hemorosan zjawisko migracji naniesionego medium jest skutecznie zatrzymywane, a bezpośrednie działanie naniesionej w przewężeniach korpusu leczniczej substancji zostaje wydłużone.

4. Użytkowanie Krioaplikatora Hemorosan

Po wyjęciu z opakowania Krioaplikator Hemorosan jest praktyczne gotowy do użycia. Uprzednio należy go jedynie umyć oraz zmrozić w zamrażalniku przez co najmniej 2 godziny w specjalnie przeznaczonym do tego szczelnym pojemniku.

Trzon Krioaplikatora Hemorosan należy wprowadzić bezpośrednio do odbytu, trzymając go za specjalnie zaprojektowaną główkę, która wyznacza granicę pola użyteczności. Po wyjęciu z odbytu, należy go dokładnie umyć pod ciepłą wodą, wysuszyć i ponowne zamrozić.

Stosowanie naturalnej krioterapii dzięki Krioaplikatorowi Hemorosan przynosi efekt ulgi i poprawę samopoczucia już w ciągu 15 minut od użycia! Po kilku dniach stosowania objawy stanu zapalnego hemoroidów powinny trwale ustąpić.

Dzięki nieinwazyjności oraz naturalnym metodom przynoszenia ulgi, Krioaplikator Hemorosan jest szczególnie dedykowany kobietom w ciąży, często borykającym się ze stanami zapalnymi hemoroidów Krioaplikator Hemorosan zaleca się również do systematycznego stosowania w profilaktyce i zachowaniu wysokiej higieny odbytu.

5. Możliwe działania niepożądane

Krioaplikator Hemorosan należy myć i konserwować zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w niniejszej ulotce.

Nie należy stosować Krioaplikatora Hemorosan do aplikowania maści, żeli lub kremów w przypadku uczulenia na którykolwiek z ich składników. Zawsze przed zastosowaniem zaleca się dokładne przeczytanie ulotki stosowanego produktu oraz wykonanie testu uczuleniowego. Jeżeli w ciągu doby wystąpią jakiekolwiek niepożądane skutki, np. obrzęk, świąd, zaczerwienienie, lub inne choćby nie wymienione w ulotce objawy, należy zaniechać stosowania produktu oraz niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Krioaplikator Hemorosan jest wyrobem medycznym stanowiącym nośnik naturalnej krioterapii. Producent wyrobu nie bierze odpowiedzialności za jego użytkowanie niezgodnie ze wskazaniami zawartymi w niniejszej ulotce oraz za działanie mediów leczniczych, które mogą być za jego pomocą aplikowane.

Jeżeli stan zapalny hemoroidów nie ustąpi po 5 dniach stosowania krioterapii za pomocą Krioaplikatora Hemorosan oraz jeżeli cierpisz na nawracające stany zapalne hemoroidów, należy bezwzględnie skontaktować się ze specjalistą proktologiem, również w celu otrzymania informacji o doborze
odpowiednich środków leczniczych.

6. Konserwacja Krioaplikatora Hemorosan

Każdorazowo Krioaplikator Hemorosan należy dokładnie umyć i wysuszyć. Krioaplikator należy przechowywać w zamrażalniku w specjalnie przeznaczonym do tego pojemniku, z dala od dzieci. Pamiętaj, że właściwe dbanie o produkt zwiększa jego żywotność.Przy częstym użytkowaniu należy wymienić Krioaplikator na nowy po maksymalnym okresie 6 miesięcy.

Krioaplikator Hemorosan jest produktem do indywidualnego użytkowania. Celem odróżnienia produkowany jest w czterech kolorach: białym, niebieskim, żółtym i czerwonym.

Z czym można stosować Krioaplikator Hemorosan?

Jedną ze skutecznych i nieinwazyjnych terapii w leczeniu stanów zapalnych hemoroidów jest stosowanie maści propolisowej, wytwarzanej na bazie naturalnego kitu pszczelego w odpowiednio dobranej proporcji.

Prowadzone badania wykazały, iż świeży kit pszczeli posiada właściwości hamujące rozwój wielu bakterii gram dodatnich i gram ujemnych. Jest niezastąpiona w stanach zapalnych hemoroidów, pomaga w błyskawicznym odbudowaniu uszkodzonej błony naskórka oraz reguluje gospodarkę hydro-lipidową.

Dla zachowania aktywnej bakteriobójczo-regeneracyjnej właściwości maści propolisowej zaleca się sprawdzenie daty produkcji. Aktywna maść zachowuje bakteriobójcze właściwości przez 18 miesięcy. Nie należy stosować maści bakteriobójczo-regeneracyjnej w przypadku uczulenia na którykolwiek z jej składników. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie testu uczuleniowego, a w przypadku wystąpienia jakiekolwiek niepożądanych skutków należy zaniechać stosowania maści oraz poinformować o tym lekarza.

schemat Krioaplikator Hemorosan  ulotka użytkownika

Data opracowania ulotki użytkownika: styczeń 2016

P T