hemorosan na hemoroidy post thumb 1 Przyczyny hemoroidów

 

Żylaki odbytu zwykle powstają wskutek utrudnionego przepływu krwi w żyłach końcowego odcinka przewodu pokarmowego, którego naturalną konsekwencją jest wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, uwypuklającego ściany żył. Przyczyny hemoroidów mają wiele źródeł.

Jedną z przyczyn hemoroidów często jest niewłaściwa dieta. Przede wszystkim spożywanie zbyt małej ilość błonnika oraz przyjmowanie zbyt małej ilości płynów, ale także stosowanie ostrych przypraw, nadmierne spożywanie alkoholu oraz innych używek. Niewłaściwa dieta może prowadzić w konsekwencji do zaburzeń czynności jelit np. częstych zaparć lub biegunek.

Często z powodu hemoroidów cierpią osoby pracujące w pozycji stojącej i siedzącej (zawodowi kierowcy, urzędnicy, ekspedientki, pracownicy biurowi). Przy długotrwałym przebywaniu w pozycji siedzącej dochodzi do zastoju krwi w miednicy małej.

Na chorobę hemoroidalną cierpią często osoby starsze. W ich przypadku przyczyny hemoroidów powiązane są ze zmniejszeniem napięcia mięśniowego.

Hemoroidy powstają również u osób uprawiających seks analny, który jest niezwykle inwazyjny dla odbytu.

Jakie jeszcze mają hemoroidy przyczyny, czy są zależne tylko od stylu życia jaki prowadzimy? Otóż nie, istnieją także genetyczne przyczyny hemoroidów, związane z nieprawidłowościami w budowie ścian żył.

Kategorie: tagi

Powiązane Posty

tagi

Żylaki odbytu

  Wypróbuj Hemorosan, to najlepszy wyrób medyczny na żylaki odbytu ! Żylaki odbytu zwykle powstają wskutek utrudnionego przepływu krwi w żyłach końcowego odcinka przewodu pokarmowego, którego naturalną konsekwencją jest wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, uwypuklającego Read more…

tagi

Sposób na hemoroidy

  Hemorosan to najlepszy sposób na hemoroidy ! Zastosowanie niskiej temperatury Krioaplikatora Hemorosan daje natychmiastowe uczucie ukojenia w rozognionych stanach zapalnych hemoroidów. Dochodzi do zablokowania szlaków przewodzenia bodźców bólu oraz uczucia pieczenia do centralnego układu Read more…

tagi

Skuteczny lek na hemoroidy

  Hemorosan to skuteczny lek na hemoroidy ! Stosowanie naturalnej krioterapii dzięki krioaplikatorowi Hemorosan przynosi efekt ulgi i poprawę samopoczucia już w ciągu 15 minut od użycia! Krioaplikator Hemorosan jest wyrobem medycznym do częstego użytku, Read more…

P T