Badania wykazują, że hemoroidy to choroba cywilizacyjna dotykająca zarówno osoby młodsze, jak i w starszym wieku. Skala problemu jest zatrważająca.

Najważniejsza jest wczesna diagnostyka oraz dobór właściwego leczenia. Na rynku znajduje się bardzo wiele specyfików pomagających osobom chorym, ale nie wszystkie metody walki ze stanami zapalnymi hemoroidów są skuteczne i racjonalne.

Dość popularne jest stosowanie gorących nasiadówek, czyli siadanie w bardzo ciepłej wodzie. Jest to absolutnie błędny sposób postępowania, gdyż gorące nasiadówki znacznie nasilają dolegliwości hemoroidalne!

Przez podobne symptomy choroba hemoroidalna często mylona jest z pierwszymi objawami raka jelita grubego. Pamiętajmy, że są to dwie oddzielne jednostki chorobowe.

Czterysta tysięcy przypadków zachorowań na raka jelita grubego odnotowuje się co roku na terenie Unii Europejskiej. Nieleczony rak jelita grubego jest cichym zabójcą naszych czasów zajmuje już drugie miejsce wśród naturalnych przyczyn zgonów. 6 na 10 chorych umiera, mimo, że rak wcześnie wykryty, jest prawie w 100% wyleczalny.

Dlatego też tak istotna jest racjonalna profilaktyka, utrzymywanie wysokiej higieny końcowego odcinka przewodu pokarmowego, jak i regularne badania.

W Łodzi powstał Krioaplikator Hemorosan – innowacyjny wyrób medyczny do łatwej i skutecznej walki ze stanami zapalnymi hemoroidów oraz do użytkowania w świadomej profilaktyce.

Krioaplikator Hemorosan jako jedyny na świecie łączy funkcje: nośnika naturalnej krioterapii oraz skutecznego aplikatora lekarstw.

Krioterapia polega na przyłożeniu zimna bezpośrednio w miejsca występowania stanów zapalnych, co przynosi natychmiastową ulgę, zmniejsza ból i świąd oraz tamuje krwawienie.


Produkcja: Toya Sp. z o. o. – 2017


1 Komentarz

Czy krwawienie z odbytu może być oznaką hemoroidów · 13 kwietnia 2018 o 16:33

[…] Hemoroidy zaczynają się niewinnie. Chora osoba najpierw odczuwa lekki, potem mocniejszy świąd w odbycie i jego okolicy. Gdy zaczyna się drapać, dochodzi do stanów zapalnych i sączenia się wydzieliny, która jeszcze bardziej doskwiera choremu. Ma on uczucie tzw. mokrego odbytu. Często towarzyszą temu zaparcia oraz uczucie niepełnego wypróżniania. Z czasem hemoroidy stają się bolesne i krwawią. Dlatego też warto rozpocząć walkę z nimi jak najwcześniej. W aptece dostępnych jest wiele maści, kremów i czopków na tę dolegliwość, jednak z uwagi na formę aplikacji, nie zawsze są one w pełni skuteczne. Jedne z lepszych efektów w racjonalnej profilaktyce zdrowotnej oraz doraźnie przy występujących stanach zapalnych przynosi naturalna krioterapia, którą  można zastosować samemu w domu, np. z wykorzystaniem Krioaplikatora Hemorosan.  Jest to specjalny opatentowany przyrząd, który przed użyciem schładza się w zamrażarce. Aplikacji doodbytniczej dokonuje się przy użyciu lubrykantu, lub  z naniesioną maścią leczniczą. Więcej o jego powstaniu, użytkowaniu oraz wykorzystaniu krioterapii przy radzeniu sobie ze stanami zapalnymi hemoroidów dowiesz się tutaj. […]

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Powiązane Posty

media

Puls biznesu – „Zimnem w chorobę”

Artykuł – Puls Biznesu Weekend, nr 8 (56), Październik 2016, Ewa Tyszko

P T