Badania wykazują, że hemoroidy to choroba cywilizacyjna dotykająca zarówno osoby młodsze, jak i w starszym wieku. Skala problemu jest zatrważająca.

Najważniejsza jest wczesna diagnostyka oraz dobór właściwego leczenia. Na rynku znajduje się bardzo wiele specyfików pomagających osobom chorym, ale nie wszystkie metody walki ze stanami zapalnymi hemoroidów są skuteczne i racjonalne.

Dość popularne jest stosowanie gorących nasiadówek, czyli siadanie w bardzo ciepłej wodzie. Jest to absolutnie błędny sposób postępowania, gdyż gorące nasiadówki znacznie nasilają dolegliwości hemoroidalne!

Przez podobne symptomy choroba hemoroidalna często mylona jest z pierwszymi objawami raka jelita grubego. Pamiętajmy, że są to dwie oddzielne jednostki chorobowe.

Czterysta tysięcy przypadków zachorowań na raka jelita grubego odnotowuje się co roku na terenie Unii Europejskiej. Nieleczony rak jelita grubego jest cichym zabójcą naszych czasów zajmuje już drugie miejsce wśród naturalnych przyczyn zgonów. 6 na 10 chorych umiera, mimo, że rak wcześnie wykryty, jest prawie w 100% wyleczalny.

Dlatego też tak istotna jest racjonalna profilaktyka, utrzymywanie wysokiej higieny końcowego odcinka przewodu pokarmowego, jak i regularne badania.

W Łodzi powstał Krioaplikator Hemorosan – innowacyjny wyrób medyczny do łatwej i skutecznej walki ze stanami zapalnymi hemoroidów oraz do użytkowania w świadomej profilaktyce.

Krioaplikator Hemorosan jako jedyny na świecie łączy funkcje: nośnika naturalnej krioterapii oraz skutecznego aplikatora lekarstw.

Krioterapia polega na przyłożeniu zimna bezpośrednio w miejsca występowania stanów zapalnych, co przynosi natychmiastową ulgę, zmniejsza ból i świąd oraz tamuje krwawienie.


Produkcja: Toya Sp. z o. o. – 2017

Powiązane Posty

media

Puls biznesu – „Zimnem w chorobę”

Artykuł – Puls Biznesu Weekend, nr 8 (56), Październik 2016, Ewa Tyszko

P T